اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی آزمون سراسري سال تحصيلي ۹۸-۹۷ دانشگاه شیراز

اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی آزمون سراسري سال تحصيلي ۹۸-۹۷ دانشگاه شیراز


ضمن عرض تبريك و خير مقدم و آرزوي موفقيت براي پذيرفته شدگان آزمون كارشناسي سال تحصيلي۹۸-۹۷ دانشگاه شيراز توجه پذيرفته شدگان محترم را به نكات زير جلب مي نمايد.

                دانشجوی گرامی، فرآیند ثبت نام شما در دانشگاه شیراز به ۲ صورت ثبت نام اینترنتی و حضوری به انجام خواهد رسید که انجام هر دو نوع ثبت نام، الزامی است.

۱- ثبت نام اینترنتی:

این نوع ثبت نام از تاریخ دو شنبه ۲۶/۶/۹۷ لغایت شنبه ۳۱/۶/۹۷ از طریق سایت دانشگاه شیراز به آدرس www.shirazu.ac.ir شروع خواهد شد. لازم است برای ثبت نام اینترنتی، حتماً از قبل، اسکن مدارک مورد نیاز که در ذیل این اطلاعیه آمده است تهیه شده باشد (عکس ۴×۳  با رزولوشن ۳۰۰dpi و فرمت jpg و بقیه مدارک با رزولوشن ۱۵۰dpi و فرمت jpg).

توجه: حجم هریک از فایلهای بالا از KB  300 نباید بیشتر باشد.

ثبت نام اینترنتی شامل مراحل زیر است:

۱-      ورود به سایت دانشگاه شیراز به آدرس www.shirazu.ac.ir

۲-      مشاهده لینک ثبت نام پذیرفته شدگان در سایت دانشگاه شیراز و کليک بر روی لینک ثبت نام

۳-      درج شماره داوطلبی، شماره شناسنامه وکد ملی و تایید آن

۴-      دریافت شناسه کاربری و رمز عبور و مشاهده لینک ورود به سیستم اتوماسیون آموزشی و تایید آن

۵-      مشاهده سیستم اتوماسیون آموزشی دانشگاه شیراز و درج شماره کاربری و رمز عبور و تایید آن

۶-      مشاهده دستور العمل ثبت نام و مطالعه دقیق آن

۷-      تکمیل اطلاعات پایه به صورت صحیح و تکمیل تک تک فرم های ثبت نام و تایید آنها. بدیهی است که تکمیل هریک از فرم ها اجباری بوده و در صورت عدم تکمیل آن امکان ورود به فرم های بعدی وجود ندارد.

تذکر: كليه مكاتبات با استفاده از اطلاعات پايه از طريق سيستم اتوماسيون آموزشي انجام مي پذيرد. لذا عدم تکميل فرم ها، يا درج اطلاعات غلط و يا به صورت ناقص موجب عدم ثبت نام نهايي و مشكلات آتي  مي گردد و عواقب آن به عهده دانشجو خواهد بود.

ثبت نام حضوری در دانشکده جهت تحویل مدارک  وتشکیل پرونده:

پس از اتمام ثبت نام اینترنتی لازم است بر اساس زمانبندی که از طریق سیستم اتوماسیون آموزشی دریافت می نمایید، با دردست داشتن اصل و کپی مدارک لازم به دانشکده و بخش مربوطه شخصا" مراجعه نمایید.  شایان ذکراست انتخاب واحد نیمسال دوم ۹۷ منوط به ثبت نام حضوری و تایید نهایی تکمیل پرونده می باشد لذا تاکید می شود در تاریخ اعلام شده حتما" حضور داشته باشید. ضمنا در اتوماسیون آموزشی قسمت نوبت های دانشجو می توانید از نوبت مراجعه حضوری خود مطلع شوید.

 

ثبت نام حضوری در دانشکده از ساعت ۱۲-۸ صبح و ۱۵-۱۳ بعداز ظهر خواهد بود.

 

توجه: عدم مراجعه پذیرفته شدگان در تاریخ تعیین شده برای ثبت نام حضوری به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد. ضمناً حضور شخص پذیرفته شده برای ثبت نام الزامی است.

مدارک لازم:

۱- اصل و كپي گواهي مدرك تحصيلي دوره چهارساله يا شش ساله و يا هنرستان نظام قديم با مهر و امضاء مدير دبيرستان و هنرستان

۲- اصل و كپي گواهي تحصيلي سال ما قبل و دوسال ما قبل ديپلم جهت داوطلبان نظام قديم با مهر و امضای دبيرستان و هنرستان

۳- اصل و كپي گواهي يا كارنامه تحصيلي ديپلم نظام قديم

۴- اصل  و كپي مدرک يا گواهي پايان دوره پيش دانشگاهي (تاريخ اخذ دوره پيش دانشگاهي در هريك از رشته هاي تحصيلي نيمسال اول و دوم بايد حداكثر تا پايان ۳۱/۶/۹۷ باشد) با مهر و امضاء مدير مركز پيش دانشگاهي

۵- اصل و كپي مدرك يا گواهي ديپلم متوسطه نظام جديد با مهرو امضاء مديردبيرستان

۶- اصل و كپي مدرك و يا گواهي سال ما قبل ديپلم با مهر و امضاء مدير دبيرستان

۷- اصل و كپي كارنامه تحصيلي ديپلم متوسطه نظام جديد (رياضي فيزيك ، علوم تجربي ، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي) در هريك از سالهاي ۱۳۸۴ به بعد با مهر و امضاء دبيرستان يا سازمان آموزش و پرورش

۸- اصل و کپی کارنامه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی در هر یک از سالهای ۱۳۹۱ الی ۱۳۹۷ با امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش

۸- اصل و يا گواهي مدرک دوره کارداني پيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي وابسته به وزارت آموزش و پرورش  و يک برگ تصوير آن (تاريخ اخذ مدرك كارداني حداکثر ۳۱/۶/۹۷)

۹- اصل يا گواهي سال اول، دوم، سوم دبيرستان و يا هنرستان براي دارندگان مدرک کارداني پيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي آموزش و پرورش با مهر و امضاء مدير دبيرستان و يا هنرستان

۱۰-اصل مدرک و یا گواهی دانش آموختگان دوره های معادل ( دارندگان مدرک معادل کاردانی ویژه داوطلبان اخراجی و انصرافی ) به شرط آنکه دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده باشد و مدارک معادل آنان مورد تایید وزرات متبوع باشد.

۱۱-اصل فرم انصراف از تحصیل( تا تاریخ ۲۰/۱۲/۹۶)  و گواهی تسویه حساب کامل تأیید شده دانشگاه و اداره کل امور دانشجویان داخل (فرم شماره ۳- صفحه ۴۴ دفترچه شماره۱) جهت دانشجویان اخراجی آموزشی و یا دانشجویان انصرافی دوره روزانه دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی 

۱۲- اصل شناسنامه و یک برگ فتوکپی از تمام صفحات آن.

۱۳-  اصل کارت ملي به انضمام دو برگ تصویر پشت و روی از کارت ملی.

۱۴-  شش  قطعه عکس تمام رخ (۴×۳) تهیه شده در سال جاری. (جهت برادران مشمول معافيت تحصيلي ۱۲ قطعه)

۱۵- مدرکي مبني بر مشخص بودن وضعيت نظام وظيفه

۱۶- اصل حکم مرخصي سالانه يا موافقت رسمي و بدون قيد و شرط سازمان متبوع براي کارمندان دولت

۱۷- اصل و كپي دفترچه بيمه (در صورت دارا بودن)

۱۸- اصل و كپي رسيد پستي درخواست تائيديه تحصيلي (ارزش تحصيلي) کلیه پذیرفته شدگان می بایست به همراه  گواهی پیش دانشگاهی خود به دفاتر پیش خوان خدمات دولت مراجعه و تاییدیه تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش و پرورش محل تحصیل خود را درخواست نمایند و رسید آن را در زمان ثبت نام حضوری به دانشکده و بخش مربوطه ارائه دهند. کلیه پذیرفته شدگان حتما نام رشته و دانشکده محل تحصیل خود را بر روی پاکت ارسال تاییدیه تحصیلی درج نمایند.

آدرس دریافت کننده ارزش تحصیلی: بر اساس دانشکده مربوطه و رشته پذیرفته شده و کدپستی که در ذیل این اطلاعیه آمده است می بایست بر روی پاکت درج  و به همان آدرس محل ارسال شود.

۱۹-  واريز مبلغ -/۸۸۰۰۰۰ ريال( هشتصدوهشتاد هزار ريال) بابت وجه ثبت نام قابل پرداخت به صورت اينترنتي از طريق رمز دوم کارت هاي عابر بانک، بانک  هاي عضو شتاب (درفرم پرداخت اینترنتی وجه ثبت نام در فرایند ثبت نام)

تأکید می شود وجه ثبت نام حتما" بایستی از طریق اینترنت به حساب مربوطه واریز شده و به هیچ عنوان در ثبت نام حضوری قابل پرداخت نیست. ضمنا وجه پرداخت شده به هیچ عموان مسترد نمی گردد.

-   قابل توجه دانشجویان مشمول نظام وظیفه:

                  - کلیه دانشجویان مشمول نظام وظیفه لازم است علاوه بر مدارک مربوط به ثبت نام که در بالا ذکر گردیده مدارک زیر جهت تشکیل پرونده
نظام وظیفه تهيه و به پليس +
۱۰ مراجعه نمايند و فرم ثبت نام اوليه را از پليس + ۱۰ اخذ و در روز ثبت نام حضوري به همراه داشته باشند.

                 -  دونسخه پرینت فرم تکمیل شده درخواست معافیت تحصیلی (دریافت از فرایند ثبت نام)

                - یک نسخه پرینت تکمیل شده مشخصات فردی مشمول جهت صدور مجوز ثبت نام (دریافت از فرایند ثبت نام)

                - یک نسخه کپی کارت ملی

                - یک نسخه کپی شناسنامه

                - یک نسخه کپی آخرین مدرک تحصیلی

                - یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید پرسنلی

* تذكر : آدرس پليس + ۱۰ در ذيل اين اطلاعيه درج گرديده است.

                                                                               *****

توجه:

  1. کلاس ها از روز ۱/۷/۹۷ شروع خواهد شد.
  2. جهت اطلاع از برنامه درسی ترم اول ۹۷ ، دانشجویان ساکن شیراز  بلافاصله پس از ثبت نام اینترنتی به دانشکده و بخش مربوطه مراجعه نموده و برنامه درسی هفتگی خود را دریافت نمایند۰ سایر دانشجویان هنگام شروع کلاسها شنبه مورخ ۱/۷/۹۷ به دانشکده و بخش مربوطه مراجعه نموده و برنامه درسی هفتگی خود را دریافت نمایند.
  3. دانشجویان عزیز خوابگاهی می بایست در پرتال دانشجویی صندوق رفاه(bp.swf.ir) طبق فایل راهنمایی که در فرایند ثبت نام اینترنتی قرار داده شده است، هزینه خوابگاه را پرداخت و رسید پرداختی را جهت تکمیل ثبت نام خوابگاه و اخذ مجوز ورود به خوابگاه به همراه داشته باشند. بدیهی است در صورت همراه نداشتن فیش واریزی، اداره خوابگاه ها هیچ مسئولیتی در قبال ارائه خوابگاه به دانشجویان ورودی جدید نخواهد داشت. ضمناً برای اطلاع از روند اخذ خوابگاه و اطلاعیه های مربوط به اداره رفاه و اداره خوابگاههای دانشگاه شیراز می توانید به آدرس کانال سروش زیر مراجعه فرمائید.

                                                                                                                                @Khabgah shirazu

@Refah shirazu   

            جهت تکمیل کارنامه سلامت روان از تاریخ ۱/۷/۹۷ لغایت ۳۰/۸/۹۷ به سامانه کارنامه سلامت روان دانشجویان ورودی جدید           به آدرس زیر مراجعه و اطلاعات مربوطه را تکمیل نمائید.                                 http://portal.saorg.ir.mentalhealth

 

            جهت تکمیل کارنامه سلامت جسم از تاریخ ۱/۷/۹۷ لغایت ۳۰/۸/۹۷ به سامانه کارنامه سلامت جسم دانشجویان ورودی                  جدید به آدرس زیر مراجعه و اطلاعات مربوطه را تکمیل نمائید. http://portal.saorg.ir/physicalhealth

 

  1.  جهت دریافت کارت دانشجویی ازتاریخ شنبه ۳۱/۶/۹۷ به آدرس میدان ارم- پردیس ارم- روبروی استخر دانشگاه ساختمان معاونت دانشجویی- واحد صدور کارت از ساعت ۱۲-۸ صبح و ۱۶-۱۴ بعد از ظهر مراجعه نمایید.

* کلیه پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی دانشکده آموزشهای الکترونیکی جهت ثبت نام به سایت دانشکده به آدرس Vus.ir قسمت اخبار و اطلاعات مراجعه نمایند.

 

پاسخ گويي به مشکلات ثبت نام اينترنتي:

ادرس پست الکترونيک  sessadmin@shirazu.ac.ir  

پاسخ گویی جهت اطلاع از مدارک ثبت نام: از طریق دانشکده و بخش های مربوطه صورت می پذیرد.

خواهشمند است فایل اسامي کارشناسان دانشکده ها و شماره تلفن و آدرس را مطالعه فرمایید. 

                                                                                                                                                     مدیریت امور آموزشی دانشگاه شیراز 


آخرین اخبار

فراخوان ایده فرم و احداث فضایی دانشکده مهندسی مکانیک (تمدید تا تاریخ 28 مرداد 1402)
فراخوان ایده فرم و احداث فضایی دانشکده مهندسی مکانیک (تمدید تا تاریخ 28 مرداد 1402)
تمدید فراخوان تا تاریخ 28 مرداد 1402 با توجه تعطیلات تابستانی دانشگاه، مهلت ارسال طرح ها تا تاریخ 28 مرداد 1402 تمدید می شود. لازم به ذکر است جهت ارائه اثر، تحویل شاسی فوم به صورت فیزیکی به دفتر ریاست دانشکده مهندسی مکانیک واقع در خیابان ملاصدرا،...
برگزاری جلسه سخنرانی توسط جناب آقای مهندس سهراب خوشبویی (مدیر عامل شرکت رایانه افزار پارس مهر)
برگزاری جلسه سخنرانی توسط جناب آقای مهندس سهراب خوشبویی (مدیر عامل شرکت رایانه افزار پارس مهر)
در ادامه سلسله سخنرانی های معاونت پژوهشی دانشکده مهندسی مکانیک، سخنرانی جناب آقای مهندس سهراب خوشبویی به عنوان مدیر عامل محترم شرکت رایانه افزار پارس مهر در سالن قطب دانشکده مهندسی مکانیک در تاریخ 06/02/1402 ساعت 11 الی 12 برگزار شد.